Paieškos rezultatuose pateikiama dviejų paskutinių savaičių informacija, norėdami ieškoti ilgesnio periodo naujienų naudokite detalią paiešką.
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
Regionai
Kita
ELTA DARBO KALENDORIUS
Numatoma Lietuvoje
Lietuvos istorija mena
Užsienio istorinių sukakčių kalendorius
Astrologija
TV programa
Išvalyti filtrą
Detali paieška
Suskleisti paiešką
Išvalyti filtrą
Šiandien
Rytoj
Atvaizdavimas
Naujienų filtras
Sukurti pranešimą
Visi pranešimai
Politika
Diplomatija
Organizacijos
Parlamentas
Prezidentas
Rinkimai
Saugumas
Seimas
Valdymas
Vyriausybė
Savivalda
Socialiniai klausimai
ELTA tyrimai
Verslas
Aplinka
Ekonomika
Energetika
Finansai
Nekilnojamasis turtas
Paslaugos
Pramonė
Prekyba
Rinka
Ryšiai
Statyba
Transportas
Verslas
Įmonės
Žemė
Žemės ūkis
Susisiekimas
Klimatas
Teisėtvarka
Institucijos
Nelaimės
Nusikaltimai
Teisingumas
Tvarkdara
Kultūra
Religija
Menas
Mokslas
Pramogos
Įstaigos
Švietimas
Žiniasklaida
Įvairybės
Veidai
Sportas
Atletinis
Kamuolinis
Kovinis
Struktūros
Techninis
Vandens
Žaidimai
Žiemos
Sveikata
Tvari Lietuva
Švietimas
Ekonomika
Visuomenė
Aplinka
Regionai
Vilnius
Kaunas
Klaipėda
Šiauliai
Panevėžys
Alytus
Marijampolė
Utena
Telšiai
Tauragė
Kita
Kalendorius
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
Regionai
Kita
Rado būdą, kaip apsisaugoti nuo kibernetinių atakų: po vieno paspaudimo nereikės judinti nė piršto
Publikuota: 2023-02-2210:23
Atnaujinta: 2023-02-2210:23
Išmanusis telefonas tapo kasdieniu darbo ir laisvalaikio įrankiu, kuriame saugoma daugybė privačios informacijos. Tačiau tobulėjant technologijoms, tobulėja ir kibernetiniai nusikaltėliai – per paskutinį dešimtmetį jų skaičius išaugo net tris kartus. Dėl šios priežasties technologijų bendrovė „Samsung“ vasario viduryje pristatė naują įrenginių saugumo liniją – „Message Guard“.
Nors visi išmaniųjų telefonų naudojai žino, kad negalima atidarinėti atsitiktinių, įtartinų nuorodų ar priedų, vien tik šių žinių nepakanka. Kibernetiniame pasaulyje plinta nulinio paspaudimo (angl. zero-clicks) atakos, kurių auka tapti net nereikia atidaryti jokios nuorodos ar priedo. Vos viename gautame ir neatidarytame paveikslėlyje gali būti paslėptas kenkėjiškas kodas, galintis sukelti grėsmę jūsų duomenų saugumui.
Pavyzdžiui, gaunate žinutę į savo išmanųjį telefoną iš nepažįstamo kontakto. Žinutėje esanti nuoroda, paveikslėlis ar nuotrauka jums sukelia įtarimą, todėl jos neatidarote. Tačiau reikėtų žinoti, kad jei net nepalietėte savo įrenginio, įsilaužėlis galės skaityti jūsų žinutes, naršyti galerijoje ar net kopijuoti banko duomenis.
„Message Guard“ patikrina gautą vaizdinę informaciją
„Message Guard“ veikia užrakindama ir izoliuodama į žinutes gautą nuotrauką ar paveikslėlį ir taip neleidžia kenkėjiškam kodui pasiekti išmaniajame telefone esančių duomenų ar kitaip įsilaužti į jo operacinę sistemą. Nauja saugumo programa tikrina kiekvieną failo dalį ir jį apdoroja, taip užtikrindama, kad jis neužkrės viso įrenginio.
Programos veikimo principas paprastas – ji automatiškai neutralizuoja bet kokią potencialią grėsmę, esančią nuotraukose ar paveikslėliuose dar prieš jums pamatant atsiųstą informaciją. Be to, programa ypač lengva naudotis, kadangi jos nereikia kaskart įjungti – vienąkart aktyvavus, „Message Guard“ veiks visą laiką.
Tokia apsauga yra naujausias „Samsung“ sprendimas gaminiuose ir kol kas yra prieinamas „Galaxy S23“ modelio išmaniuosiuose telefonuose, tačiau jau šiais metais „Message Guard“ programa bus diegiama ir kituose „Galaxy“ serijos įrenginiuose – telefonuose bei planšetiniuose kompiuteriuose.
Apie „Samsung Electronics Co., Ltd.“:
„Samsung“ įkvepia pasaulį ir formuoja ateitį su transformuojančiomis idėjomis ir technologijomis. Bendrovė iš naujo apibrėžia televizorių, išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų įrenginių, planšetinių kompiuterių, skaitmeninių prietaisų, tinklo sistemų ir atminties ir LED sprendimus. Norėdami sužinoti karščiausias naujienas, apsilankykite news.samsung.com.