lt
lt en ru

APIE MUS

Prieš 100 metų ir šiandien ELTA pirmoji praneša, kokie įvykiai numatomi Lietuvoje, kuo prieš kelerius metus ar šimtmečius konkreti diena buvo svarbi Lietuvai ir pasauliui, ką rašo šalies ir pasaulio spauda.

Eltos žinias ir vaizdus kasdien skelbia portalai, radijo stotys, televizijos, nacionalinės, regioninės ir rajoninės žiniasklaidos priemonės, užsienio naujienų agentūros.

Interneto svetainėje www.elta.lt prie pagrindinio naujienų srauto kasdien jungiasi Prezidentūra, Vyriausybė, Seimas, ministerijų ir kitų valstybės įstaigų tarnautojai, diplomatinių atstovybių Lietuvoje ir užsienyje darbuotojai, šalies ir užsienio verslo įmonių ir organizacijų vadovai, darbuotojai ir privatūs vartotojai.

Lietuvos ir užsienio vartotojams rengiamos politikos, verslo, sporto, kultūros žinios lietuvių, anglų, rusų kalbomis, o pranešimai spaudai skelbiami ir visomis kitomis lotyniškų rašmenų kalbomis.

FOTOBANKAS

Eltos fotobanke – per milijoną archyvinių nuotraukų iš Lietuvos ir pasaulio. Ilgą laiką ELTA buvo vienintelė fotometraštininkė Lietuvoje, dėl to kruopščiai kauptas fotoarchyvas ypač vertingas tiek šalies, tiek ir užsienio žiniasklaidai, įvairioms institucijoms, enciklopedijoms, istorijos tyrinėtojams, privatiems asmenims. Nuo 1985 m. fotonuotraukos saugomos Eltoje, ankstesnės – Lietuvos centriniame valstybės archyve.
Šiandien Eltos fotopaslaugų spektras ypač platus – be kasdienių politikos, verslo, kultūros, teisėsaugos, sporto renginių, fiksuojami miestų vaizdai, peizažai, žmonės, netikėto rakurso išdaigos, vėliau virstančios asociatyviomis nuotraukomis.

Tiek valstybinės, tiek privačios institucijos kviečiamos užsisakyti patyrusių fotografų paslaugas savo renginiuose, fotosesijose. Klientas iš to paties renginio gali užsisakyti ir vaizdo įrašą, ir nuotraukas. Fotografuojame ir filmuojame visus renginius, vykstančius Eltos spaudos konferencijų salėje.

Kiekvieną dieną pranešame, ką rengiamės fotografuoti, dažnai būna, kad darbotvarkę pakeičia nenumatyti įvykiai.

Intensyviai bendradarbiaujame su sena savo partnere EPA, fiksuojančia svarbiausius pasaulio įvykius.Eltos istorija – valstybės šimtmečio atspindys

1920 m.
Iš lietuvių spaudos biurų Šveicarijoje, Vokietijoje, Danijoje, Švedijoje susiformavusi Lietuvos telegramų agentūra ELTA įkurta 1920 m. Kaune. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pavedimu spaudos biurų darbą suderino ir pirmuoju Eltos direktoriumi tapo šveicarų kilmės literatūros profesorius, filosofijos daktaras Juozas Eretas. Tuometė Vyriausybė suteikė agentūrai techninę bazę, sudarė galimybę tiesiogiai gauti didžiųjų užsienio agentūrų žinias.
1935 m.
Įsigijus penkis teletaipus, ELTA žinias gaudavo tuo pat metu, kaip ir kitos pasaulio agentūros. Budintis redaktorius tuoj pat pradėdavo diktuoti jų vertimą į lietuvių kalbą. Padauginti biuleteniai redakcijoms vežioti dviračiu, į rajonus buvo siunčiami laiškais. Laiškais Eltos neetatiniai korespondentai siųsdavo žinias Eltai. Atsiradus telegrafui, susiformavo naujas žurnalistinis žanras – agentūrinė informacija, kurios principais vadovaujamasi iki šiol.
1944 m.
Įsigalėjus sovietiniam režimui, lietuvių išeivijos pastangomis nepriklausomas agentūros ELTA padalinys buvo įkurtas užsienyje. 1944 gruodžio 14 d. Berlyne įsteigto slapto Eltos informacinio biuro uždavinys buvo informuoti užsienio valstybes apie tikrąją padėtį Lietuvoje. Eltos biuleteniai leisti vokiečių, italų, anglų, ispanų, prancūzų, portugalų, arabų kalbomis.
1965 m.
Eltos informacinė tarnyba iš Vokietijos perkelta į JAV, skyriai veikė Miunchene bei Romoje. Atkūrus nepriklausomą Lietuvą Eltos biuleteniai užsienyje nebeplatinti.
1991 m.
ELTA pirmoji iš Baltijos šalių agentūrų įsigijo tiesioginio ryšio kanalą su Skandinavijos šalimis, tais pačiais metais pradėjo gauti visą naujienų agentūros Reuters informacijos paketą. Pirmoji iš žiniasklaidos priemonių išbandė šiuolaikinių kompiuterių protėvių – robotronų – galimybes.
1996 m.
Valstybinė telegramų agentūra ELTA tapo nepriklausoma nacionaline naujienų agentūra.
2017 m.
97-aisiais gyvavimo metais Lietuvos naujienų agentūrai ELTA pradėjo vadovauti 28-oji direktorė Gitana Markovičienė.
2022 m.
Nuo 2022 m. priklauso grupei „Ekspress Grupp“, valdančiai didžiausius naujienų portalus „Delfi.lt“ ir „lrytas.lt“. Nuo 2023 m. Eltos vadovas – Vytautas Bruveris.
Atsisiųsti
Ar tikrai norite parsisiųsti šią nuotrauką?
Liko parsisiųsti 0 vnt.
Pranešimų spaudai publikavimas yra mokama paslauga
Susisiekite su mumis el. paštu pardavimai@elta.lt
Vaizdo įrašų peržiūra ir atsisiuntimas yra mokama paslauga.
Susisiekite su mumis el. paštu pardavimai@elta.lt
Atsiprašome, šiuo metu pranešimas redaguojamas
Redaguoja Jonas Jonaitis
Pavadinimas
Pavadinimas
Raktažodžiai
Dienos nuotrauka
Prašome palaukti...