Paieškos rezultatuose pateikiama dviejų paskutinių savaičių informacija, norėdami ieškoti ilgesnio periodo naujienų naudokite detalią paiešką.
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
ELTA DARBO KALENDORIUS
Numatoma Lietuvoje
Lietuvos istorija mena
Užsienio istorinių sukakčių kalendorius
Astrologija, orai, geri patarimai, juokai
TV programa
Išvalyti filtrą
Detali paieška
Suskleisti paiešką
Išvalyti filtrą
Šiandien
Rytoj
Atvaizdavimas
Naujienų filtras
Visi pranešimai
Politika
Diplomatija
Organizacijos
Parlamentas
Prezidentas
Rinkimai
Saugumas
Seimas
Valdymas
Vyriausybė
Savivalda
Socialiniai klausimai
ELTA tyrimai
Verslas
Aplinka
Ekonomika
Energetika
Finansai
Nekilnojamasis turtas
Paslaugos
Pramonė
Prekyba
Rinka
Ryšiai
Statyba
Transportas
Verslas
Įmonės
Žemė
Žemės ūkis
Susisiekimas
Klimatas
Teisėtvarka
Institucijos
Nelaimės
Nusikaltimai
Teisingumas
Tvarkdara
Kultūra
Religija
Medicina
Menas
Mokslas
Pramogos
Įstaigos
Švietimas
Žiniasklaida
Įvairybės
Veidai
Sportas
Atletinis
Kamuolinis
Kovinis
Struktūros
Techninis
Vandens
Žaidimai
Žiemos
Sveikata
Tvari Lietuva
Švietimas
Ekonomika
Visuomenė
Aplinka
Kalendorius
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje: ar valytoja gali dirbti be diplomo?
Publikuota: 2020-03-0512:19
Atnaujinta: 2020-03-0512:19
Pagal Lietuvos migracijos departamento duomenis, šių metų pradžioje, Sausio 1-ąją užfiksuotas rekordinis skaičius – netgi 78 081 užsienietis gyvenantis Lietuvoje, kas sudaro 2,79 % bendro Lietuvos gyventojų skaičiaus. Lyginant su 2018 metais, skaičius išsaugo netgi 34,6 procentais, tai puikiai parodo, jog užsieniečių atvykstančių į Lietuvą skaičius kiekvienas metais auga ir galima daryti prielaidą, jog ir augs toliau. Visgi didžioji dalis Lietuvoje gyvenančių užsieniečių turi laikinus leidimus gyventi Lietuvoje, dauguma jų darbo pagrindu.
Vis dar sklando legendos, jog darbdaviai užsieniečius samdo dėl to, jog ieško pigios darbo jėgos ir nori sutaupyti. Realybė yra visiškai kitokia- tam tikrose srityse jaučiamas didelis kvalifikuotų darbuotojų trūkumas. Todėl, atsiranda sprendimas – užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje.
Kas svarbu darbinant užsieniečius Lietuvoje?
1. Kokybiška darbuotojo atranka
Verslas dažnai susiduria su netinkamų darbuotojų įdarbinimu. Atrinkti įmonei naudingą darbuotoją, o dar ir užsienietį, pačiam darbdaviui gali būti tikras iššūkis. Vis daugiau darbdavių pasikliauna įmonėmis, kurios vykdo personalo iš kitų šalių atranką ir įdarbinimą. Pasak užsieniečių įdarbinimo paslaugas teikiančios įmonės UAB123 (UAB “Vienas, du, trys”) direktorės Kristinos Bliakevičienės, tokios įmonės turi partnerius kitose šalyse, taip pat, atsako už darbuotojų atrankos procesą ir suteikia garantiją, todėl visas darbuotojo paieškos procesas tampa daug lengvesnis.
2. Dokumentų legalizavimas
Norint įdarbinti darbuotojus iš trečiųjų šalių Lietuvoje, darbuotojas privalo gauti leidimą dirbti ir darbo vizą. “Nors ir egzistuoja supaprastinta įdarbinimo tvarka, užsieniečių įdarbinimas ne visada yra greitas ir paprastas procesas. Susigaudyti reikalavimų ir reikalingų dokumentų kiekyje nesusidūrusiam su užsieniečių įdarbinimo procesu gali pasirodyti daug sudėtingiau, nei atrodė iš pirmo žvilgsnio ”- teigia UAB123 pašnekovė.
Visuomenėje vis dar dažnai galvojama, jog į Lietuvą atvykstantys užsieniečiai dirba „juodus“ darbus, tačiau realybė yra visiškai kitokia. UAB123 teisininkai teigia, jog kiekvienais metais versle auga darbuotojų poreikis, o darbdaviai įvairiais būdais stengiasi pritraukti ir išlaikyti darbuotojus, dažnai ieškosi darbuotojų iš kitų šalių. Tačiau dar dauguma darbdavių nežino, jog užsienio šalių piliečiai, norėdami dirbti Lietuvoje, privalo būti kvalifikuoti. Tai reiškia, jog darbuotojai iš užsienio šalių privalo turėti savo kvalifikaciją įrodančius dokumentus. Taigi, net valytoja užsienietė negalės dirbti, neturinti profesinės kvalifikacijos. Darbdaviai susiduria su problema- randa kandidatą, patirties yra ne vieneri metai, o diplomo, deja, nėra. Dėl to, darbdaviams patiems dažnai iškyla problemų randant kandidatus kurie tiktų ir jų įmonei ir atitiktų visus reikalavimus vizos ar leidimo laikinai gyventi gavimui.
3. Sezoninis darbas užsieniečiams
Vis dažniau daugėja klausimų apie sezoninį užsieniečių darbą. Šiuo metu Lietuvoje galima iki 6 mėnesių per 12 mėnesių laikotarpį užsieniečiams dirbti sezoninius darbus. Šiems darbuotojams įdarbinimo tvarka yra paprastesnė, nei įprastai, todėl tai labai naudinga toms įmonėms, kuriose sezono metu yra stipriai padidėjusi darbo apimtis. Šia galimybe gali pasinaudoti žemės ūkio, miškų ūkio įmonės, maisto, apgyvendinimo ar kitas paslaugas teikiančiose įmonėse, kuriose sezono metu darbo krūvis padidėja.
✓Verslo pradžios klausimai: įmonės teisinės formos parinkimas, įmonių steigimas, konsultacijos dėl verslo sukūrimo ir mokesčių; įmonės pertvarkymas;
✓Buhalterinė apskaita: nuo pirminių apskaitos dokumentų įforminimo iki finansinės atsakomybės;
✓Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje: aukštos profesinės kvalifikacijos specialistų įdarbinimas, darbo vizos, leidimas dirbti, leidimas laikinai gyventi darbo bei verslo pagrindu; įdarbinimas darbuotojų pagal trūkstamų profesijų sąrašą.
Padedame savo klientams judėti į priekį verslo keliais – nuoširdžiai džiaugiamės jų sėkme bei sprendžiame iškilusias problemas. Jeigu turite klausimų dėl mūsų teikiamų paslaugų, kuriuos galėtume spręsti kartu – susisiekime dabar!