lt
lt en ru
Išvalyti filtrą
Šiandien
Rytoj
Atvaizdavimas
Naujienų filtras
Sukurti pranešimą
Visi pranešimai
Politika
Diplomatija
Organizacijos
Parlamentas
Prezidentas
Rinkimai
Saugumas
Seimas
Valdymas
Vyriausybė
Savivalda
Socialiniai klausimai
ELTA tyrimai
Verslas
Aplinka
Ekonomika
Energetika
Finansai
Įmonės
Nekilnojamasis turtas
Susisiekimas
Verslas praneša
Žemės ūkis
Finansinis raštingumas
Švietimas
Bendrasis ugdymas
Aukštasis mokslas
Neformalusis ugdymas
Švietimo politika
Valdymas
Teisėtvarka
Institucijos
Nelaimės
Nusikaltimai
Teisingumas
Tvarkdara
Kultūra
Menas
Mokslas
Pramogos
Įstaigos
Žiniasklaida
Įvairybės
Veidai
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
Švietimas
Ekonomika
Visuomenė
Aplinka
Regionai
Vilnius
Kaunas
Klaipėda
Šiauliai
Panevėžys
Alytus
Marijampolė
Utena
Telšiai
Tauragė
ELTA - 100 žiniasklaidos veidų ir metų
Pulsas. Europos ritmas
ELTA apklausos
Komentaras
Projektai
Kita
Kalendorius
Politika
Verslas
Finansinis raštingumas
Švietimas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Tvari Lietuva
Regionai
ELTA - 100 žiniasklaidos veidų ir metų
Pulsas. Europos ritmas
ELTA apklausos
Komentaras
Projektai
Kita
Atsisiųsti

Išmanūs namai be streso: kaip technologijos padeda gyventi paprasčiau ir tvariau

Samsung
Namai

Kalbėdami apie išmanius namus, dažnai įsivaizduojame sudėtingas, balsu ar telefonu valdomas sistemas, pilnas, iš pirmo žvilgsnio, nesuprantamų funkcijų. Tačiau tikroji išmanių namų vertė slypi paprastume, patogiame ir sąmoningame gyvenime, kai technologijos tyliai tarnauja žmogaus gerovei: padeda taupyti energiją, išvengti kasdienių rūpesčių ir kurti asmeninį komforto ritmą.

Skalbyklės, patariančios tvariau koreguoti įpročius

Viena iš sričių, kurioje išmaniųjų sprendimų nauda pasireiškia itin aiškiai – skalbimo įrenginiai. Modernios skalbyklės jau geba automatiškai atpažinti įkrovos dydį, audinių tipą, apskaičiuoti reikiamą vandens kiekį, optimizuoti elektros sąnaudas, o kai kurios – net sekti energijos kainų svyravimus ir pasiūlyti skalbimo laiką, kai elektra yra pigesnė. Išmanumas čia reiškia ne tik technologinę pažangą, bet ir labai praktišką naudą: mažiau rankų darbo, mažesnes sąskaitas ir mažesnį išteklių švaistymą.

Pavyzdžiui, „Bespoke AI“ skalbyklė ne tik atlieka „vienkartinį“ skalbimo optimizavimą, bet ir mokosi iš naudotojo įpročių. Ji fiksuoja, kada dažniausiai skalbiama, kokie režimai pasirenkami, kiek skalbimų atliekama per savaitę, ir pagal šiuos duomenis rekomenduoja taupiausią bei efektyviausią skalbimo laiką. Įdomu tai, kad ilgainiui ši sistema net gali patarti, kaip koreguoti savo įpročius – pavyzdžiui, siūlyti rečiau skalbti mažus drabužių kiekius ar grupuoti panašaus tipo audinius.

Šaldytuvai, pranešantys apie maisto galiojimo pabaigą

Kita svarbi buities sritis, kurioje vis labiau įsitvirtina išmanūs sprendimai – maisto laikymas. Šiuolaikiniai šaldytuvai nebėra tik šaldymo įrenginiai – jie tampa prevencijos, planavimo ir net savotiško maisto valdymo įrankiu. Dirbtinis intelektas padeda stebėti laikymo sąlygas, produktų vartojimo įpročius ir net gali siųsti priminimus apie artėjantį galiojimo laiką ar ilgiau nepaliestus produktus. Tokiu būdu technologijos prisideda prie mažesnio maisto švaistymo – problemos, su kuria susiduria kone kiekviena šeima.

Šiandien išmanūs šaldytuvai geba prisitaikyti prie realių situacijų: reguliuoti šaldymo intensyvumą pagal turinio kiekį, dažną durų varstymą ar pasikeitusias sąlygas po apsipirkimo ar išvykos. „Samsung Bespoke AI“ sistema tai atlieka automatiškai, taip užtikrindama optimalų energijos vartojimą be papildomų veiksmų. Be to, ji mokosi vartotojo įpročių: jei tam tikri produktai dažnai lieka nepanaudoti ar laikomi netinkamai, sistema pateikia naudingas įžvalgas, padedančias sumažinti švaistymą ir gyventi sąmoningiau.

Orkaitės, kurios pačios nustato tinkamiausią temperatūrą

Vienas pažangiausių išmaniųjų namų sprendimų – modernios viryklės ir orkaitės, kurios ne tik automatiškai prisitaiko prie pasirinktų kepimo režimų, bet ir geba mokytis iš naudotojo įpročių. Jos

analizuoja, kokie patiekalai dažniausiai gaminami tam tikru paros metu, kokie režimai pasirenkami ir kaip dažnai keičiasi nustatymai. Remiantis šiais duomenimis, sistema gali pasiūlyti greitesnį, energiją taupantį kepimo būdą arba net priminti apie dažniausiai naudojamus receptus.

Pažangios „Bespoke AI“ orkaitės teikia personalizuotas rekomendacijas, pagrįstas ankstesniais pasirinkimais ir naudojimo dažniu. Tai reiškia ne tik patogesnį gaminimą be nuolatinio nustatymų derinimo, bet ir efektyvesnį energijos naudojimą. Orkaitė automatiškai parenka reikiamą temperatūrą ir laiką, užtikrindama racionalų energijos vartojimą. Tai ypač aktualu dinamišką gyvenimo būdą turintiems žmonėms, kuriems svarbu greitai, kokybiškai ir ekonomiškai paruošti vakarienę be papildomų rūpesčių.

Pranešimą parengė agentūra „Publicum“. 

(ELTA)
Dėmesio! Už šią informaciją ELTA neatsako. Už tai atsako ją publikavęs klientas.
Dalintis
Ar tikrai norite parsisiųsti šią nuotrauką?
Liko parsisiųsti 0 vnt.
Pranešimų spaudai publikavimas yra mokama paslauga
Susisiekite su mumis el. paštu pardavimai@elta.lt
Vaizdo įrašų peržiūra ir atsisiuntimas yra mokama paslauga.
Susisiekite su mumis el. paštu pardavimai@elta.lt
Atsiprašome, šiuo metu pranešimas redaguojamas
Redaguoja Jonas Jonaitis
Pavadinimas
Pavadinimas
Raktažodžiai
Prašome palaukti...