Paieškos rezultatuose pateikiama dviejų paskutinių savaičių informacija, norėdami ieškoti ilgesnio periodo naujienų naudokite detalią paiešką.
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Biuleteniai
Kas? Kur? Kada?
Numatoma Lietuvoje
Numatomos vaizdo informacijos
Lietuvos istorija mena
Užsienio istorinių sukakčių kalendorius
Astrologija, orai, geri patarimai, juokai
Įvairybės
TV programa
Išvalyti filtrą
Detali paieška
Suskleisti paiešką
Išvalyti filtrą
Šiandien
Rytoj
Atvaizdavimas
Naujienų filtras
Visi pranešimai
Politika
Baltijos tyrimai
Diplomatija
Organizacijos
Parlamentas
Prezidentas
Rinkimai
Saugumas
Seimas
Valdymas
Vyriausybė
Savivalda
Socialiniai klausimai
Verslas
Aplinka
Ekonomika
Energetika
Finansai
Nekilnojamasis turtas
Paslaugos
Pramonė
Prekyba
Rinka
Ryšiai
Statyba
Transportas
Verslas
Įmonės
Žemė
Žemės ūkis
Susisiekimas
Klimatas
Teisėtvarka
Institucijos
Nelaimės
Nusikaltimai
Teisingumas
Tvarkdara
Kultūra
Religija
Medicina
Menas
Mokslas
Pramogos
Įstaigos
Švietimas
Žiniasklaida
Įvairybės
Veidai
Sportas
Atletinis
Kamuolinis
Kovinis
Struktūros
Techninis
Vandens
Žaidimai
Žiemos
Sveikata
Kalendorius
Politika
Verslas
Teisėtvarka
Kultūra
Sportas
Sveikata
Pagal ES civilinės saugos mechanizmą į Europos ligonines iki šiol perkelta 1000 Ukrainos pacientų
Publikuota: 2022-08-0514:22
Atnaujinta: 2022-08-0514:22
Iki šiandienos Europos Sąjunga pagal ES civilinės saugos mechanizmą sėkmingai koordinavo 1 000-čio Ukrainos pacientų medicininę evakuaciją, kad jiems būtų suteikta specializuota sveikatos priežiūra ligoninėse visoje Europoje.
Kadangi sužeistų žmonių skaičius Ukrainoje kasdien didėja, vietos ligoninėms tenka didelis krūvis. Tuo pat metu Lenkija, Moldova ir Slovakija paprašė paramos medicininės evakuacijos (MEDEVAC) operacijoms iš savo šalių, atsižvelgiant į didelį atvykstančių žmonių skaičių. Siekdama sumažinti spaudimą vietos ligoninėms, nuo kovo 11 d. ES koordinuoja pacientų perkėlimą į kitas Europos šalis, turinčias pajėgumų priimti pacientus ligoninėse.
Pacientai buvo perkelti į 18 šalių: Vokietiją, Prancūziją, Airiją, Italiją, Daniją, Švediją, Rumuniją, Liuksemburgą, Belgiją, Ispaniją, Portugaliją, Nyderlandus, Austriją, Norvegiją, Lietuvą, Suomiją, Lenkiją ir Čekiją.
Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janez Lenarčič sakė: „Nepagrįstas Rusijos karas Ukrainoje be galo apsunkina Ukrainos sveikatos sistemų krūvį. Siekdama padėti Ukrainai susidoroti su sparčiai didėjančiais medicinos poreikiais, ES suintensyvino savo operacijas. Be vaistų ir medicininės įrangos pristatymo į Ukrainą per mūsų civilinės saugos mechanizmą, mes taip pat koordinuojame medicininę evakuaciją. Iki šiol į 18-os Europos šalių ligonines buvo perkelta 1000 pacientų iš Ukrainos. Noriu padėkoti visoms šalims, kurios šiuo kritiniu laikotarpiu priima Ukrainos pacientus. ES solidarumas gelbsti gyvybes.“
Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Nuo pat pirmos dienos ES nepailstamai remia Ukrainą ir jos žmones Rusijos brutalios karinės agresijos akivaizdoje. Pagal ES civilinės saugos mechanizmą pacientams, kuriems skubiai reikia gydymo ir priežiūros, sudarytos sąlygos jį gauti ligoninėse visoje ES, kartu sumažinant spaudimą Ukrainos kaimyninių šalių sveikatos priežiūros sistemoms. Tai tikras Europos solidarumas. Kartu su Ukrainos valdžios institucijomis mes taip pat ieškome būdų, kaip grąžinti pacientus namo baigus gydymą, jei jie nuspręs tai padaryti. Tęsime šį gyvybių gelbėjimo darbą ir toliau laikysimės tvirto įsipareigojimo remti Ukrainą.“
Pagrindinė informacija
Medicininę evakuaciją finansiškai ir operatyviai remia ES civilinės saugos mechanizmas. MEDEVAC perkėlimo sistema padeda perkelti pacientus, kurie atitinka kriterijus, nesvarbu, ar jie serga lėtinėmis ligomis, ar buvo sužeisti kare. Pagal šį mechanizmą Europos Komisija praneša Ukrainos valdžios institucijoms, į kurias ES ir (arba) EEE šalis pacientai perkelti. Siekiant užtikrinti saugų pacientų duomenų perdavimą, pacientų sveikatos įrašai bendrinami naudojant ankstyvojo perspėjimo ir reagavimo sistemą (EWRS).